RSS Barotne

Pieaugs gaļas cenas.

Šogad gaļas pārstrādes uzņēmumam “Rīgas miesnieks”, visticamāk, būs jāpalielina produkcijas cenas, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja “Rīgas miesnieka” valdes priekšsēdētājs Juhans Mats (Juhan Matt).

Viņš klāstīja, ka ir pieaugušas izejmateriālu cenas, tostarp gan graudu, kas tiek izmantoti lopbarībā, gan energoresursu cenas. “Ir pieaugusi arī nestabilitāte daudzās pasaules valstī, un turpina pieaugt arī iedzīvotāju skaits. Tas viss rada arī pārtikas produktu cenu pieaugumu pasaulē,” paskaidroja “Rīgas miesnieka” vadītājs un uzsvēra, ka šie faktori, protams, ietekmē arī Latvijas tirgu, lai arī jār

ēķinās, ka iedzīvotāju maksātspēja Latvijā praktiski nepieaug un tirgus šeit ir salīdzinoši mazs.

“Taču, ja palūkojamies uz pašreizējo pasaules gaļas tirgu, liellopu gaļas cenas vidēji ir pieaugušas par 9%, vistas – par 17%, cūkgaļa – par 11%,” informēja Mats un atzina, ka līdz ar to arī “Rīgas miesnieks” nevarēs saglabāt pašreizējās produkcijas cenas. “Ja šāda tendence turpinās, mēs nevaram saglabāt cenas pašreizējā līmenī, jo tad tas nozīmē, ka mēs bankrotēsim,” sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs

http://bizness.delfi.lv/uznemumi/rigas-miesnieks-visticamak-produkcijas-cenas-tiks-palielinatas.d?id=38538853

Vispirms piens, tagad jau gaļa. Dzīves dārdzība arvien palielinās.  Pārtika kļūst arvien dārgāka, kamēr cilvēku algas turpina sarukt vai arī ir neadekvāti mazas. Runājot par gaļas cenu pieaugumu , protams, ir jāņem vērā “Rīgas miesnieka ” valdes priekšsēdētāja minētie faktori – gan graudu  un energoresursu cenu  pieaugums,gan ekonomiskā nestabilitāte pasaulē ietekmē cenu pieaugšanu, ko, protams, ir tikpat kā neiespējami kontrolēt.

Arī gaļas apstrādes uzņēmumi ir neapskaužamā situācijā – nepalielinot cenas viņiem ir liels risks bankrotēt.

Tādēļ varu droši apgalvot, kamēr neuzlabosies ekonomiskā situācija pasaulē ,cenu pieaugums ir neizbēgams visās rūpniecības jomās, tādēļ šobrīd laikam mums neatliek nekas cits kā cieši sakost zobus un samierināties ar to.

Anita Savicka 12a1

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: