RSS Barotne

Pašvaldībām vairs nepiešķirs līdzekļus simtlatnieku programmai

Pašvaldībām no jūlija vairs netiks piešķirti līdzekļi tā dēvētās simtlatnieku programmas nodrošinājumam, piemēram, simtlatnieku darba apģērbam vai darbarīkiem, pirmdien vēsta “Neatkarīgā”, atsaucoties uz laikraksta rīcībā esošu informāciju.

Bezdarbnieku skaits, kuri ir pieteikušies simtlatnieku programmai, vēl gan ir visai ievērojams – kopumā par simt latiem jau strādājuši vairāk nekā 87 tūkstoši cilvēku, bet rindā gaida vismaz 50 tūkstoši bezdarbnieku. Taču Labklājības ministrija (LM) jau iepriekš informējusi, ka no jūlija simtlatnieku programmā strādājošie bezdarbnieki saņems vien 80 latus mēnesī, turklāt, jo vēlāk iesaistīsies programmā, jo īsāku brīdi varēs strādāt, jo tā darbosies tikai līdz gada beigām.

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras datiem, kopējais bezdarbnieku skaits, kas uzsākuši dalību projektā, līdz aprīļa vidum bija 87 077, bet rindā uz dalību projektā vēl gaida 49 690 bezdarbnieku. Piedalīties programmā var tikai reģistrētie bezdarbnieki, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu, kā arī vecuma pensiju priekšlaikus.

Simtlatnieku programma turpināsies vēl līdz gada beigām, taču bezdarbniekiem stipendijas apmērs būs 80 latu. Valdība, izskatot jautājumu, nolēma papildus piešķirt 5,08 miljonus latu, kas ļauj aprīlī un maijā izveidot papildus 7135 darba praktizēšanas vietas.

Lai arī projekta ietvaros pašvaldībās veido darba praktizēšanas vietas uz sešiem mēnešiem, tomēr no jūlija bezdarbnieku iesaistes laiks ar katru mēnesi saīsināsies – bezdarbnieki, kuri sāks strādāt no 1.jūlija, strādās tikai piecus mēnešus, augustā iesaistītie – četrus, bet septembrī – trīs. Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka no jūlija pašvaldības vairs nesaņems līdzekļus darba praktizēšanas vietu nodrošināšanai – darba apģērbam, aprīkojumam.

Jau vēstīts, ka no jūlija simtlatnieku ikmēneša stipendija tiks samazināta par 20% – līdz 80 latiem, bet šā gada nogalē programma beigsies un to aizstās cits pasākums – algoti pagaidu sabiedriskie darbi.’

http://www.financenet.lv/zinas/377634-pasvaldibam_vairs_nepieskirs_lidzeklus_simtlatnieku_programmai

Uzskatu,ka šāds pašvaldību solis ir diez gan nepareizs, jo vismaz 100latnieku programma deva ļoti daudziem bezdarbniekiem sava veida darbu un ikmēneša papildus ienākumus, kā arī šim cilvēkam nevajadzēja vientuļi sēdēt mājas bezdarbībā. Uzskatu,ka turpmākie 80ls, ko bezdarbnieks saņems ir savā ziņā ņirgāšanās par cilvēku, jo ,piemēram, tie dara tādu pašu darbu, kā algotie sētnieki ,bet saņem uz pusi mazāku naudas summu. Uzskatu,ka mūsu valstij vairāk vajadzētu padomāt par vēl šeit palikušajiem iedzīvotājiem.

Santa Z. 12.a1

Advertisements

One response »

  1. Es uzskatu, ka šāda rīcība ir nepieņemama, jo preču cenas tupina paaugstināties, bet “simtlatnieku” atalgojums samazinās!? Kur tas ir radzēts?! Es saprotu, ka ir jāsamazina izdevumi, bet tad vismaz, ir loģiski jāpadomā, kur kaut ko var ieekonomēt.
    Taču, no otras puses, labāk, ka cilvēki saņem vismaz 80Ls, nekā nesaņem neko.

    Toms 12.K

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: