RSS Barotne

Klaipēdā par 140 miljoniem eiro būvēs koģenerācijas staciju

Somijas uzņēmums “Fortum” ceturtdien, 5.maijā, Lietuvas pilsētā Klaipēdā ieliks pamatakmeni koģenerācijas stacijai, kurā par kurināmo izmantos atkritumus, informēja kompānijas Komunikāciju daļā.

Kopējā investīcijas koģenerācijas stacijas būvniecībā veidos 140 miljonus eiro (98,4 miljonus latu).

Ekspluatācijā jauno projektu iecerēts nodot 2013.gada pirmajā stacijā. Koģenerācijas stacijas būvniecību veiks “Fortum Klaipeda”.

Kā sola kompānijas pārstāvji, jaunajā koģenerācijas stacijā tiks izmantotas jaunākās pieejamās tehnoloģijas un tās darbība atbildīs visām Eiropas Savienības (ES) un vietējām vides prasībām.

Stacijā kā kurināmais tiks izmantoti nekaitīgi sadzīves un rūpnieciskie atkritumi, kā arī biomasa. Stacijas ražošanas jauda būs 60 megavati (MW) siltumenerģijai un 20 MW elektroenerģijai.

Jaunās koģenerācijas stacijas siltumenerģijas ražošanas jaudas aizstās līdzšinējo siltumenerģijas apjomu, kas Klaipēdas pilsēta tika saražots no dabasgāzes. Pāreja uz kombinēto siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu ievērojami samazināšot siltumnīcefekta gāzu apjomu reģionā. Tāpat tiek norādīts, ka stacijai būs arī nozīmīga loma Klaipēdas reģiona atkritumu pārstrādes procesā, ievērojami samazinot apglabāto atkritumu apjomu vietējā izgāztuvē.

Es uzskatu, ka ir jāatbalsta šādu staciju būvēšana, jo no šādām stacijām ir divie lieli ieguvumi. Pirmkārt, izgāstuvēs esošie atkritumi tiek sadedzināt, tādā veidā samazinot atkritumu daudzumu izgāstuvēs. Otrkārt, sadedzināšanas procesā tiek iegūts siltums un elktroenerģija. Varētu, pat teikt, ka beidzot ir atrasts lietderīgs pielitojums atkritumiem. Vienīgais faktors, kas vrētu izraisīt pretrunas, ir šādu staciju ietekme uz apkārtējo vidi.

Toms 12.k

Advertisements

One response »

  1. Pozitīvi ka tepat netālu ir cilvēki kas investē šāda veida elektrostacijās, bet mani māc šaubas ka Latvijā uz šāda veida projektiem tuvākajā laikā nav ko cerēt.

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: